Pide fiyatları ne kadar? İstanbul, Ankara Ramazan pidesi fiyatı…

Sıcak ve taze pide, iftar sofralarına lezzet katar ve oruç açanların keyfini artırır ancak bu yıl zam fiyatları ile cep yakacak. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı geçtiğimiz günlerde İstanbul ve Ankara için pide fiyatlarını duyurdu.

RAMAZAN PİDESİ FİYATI NE KADAR?

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan pidesinin 250 gramının 15 liradan satılacağını açıkladı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, pidenin kilogram fiyatının 60 lira olacağını söyledi.

Balcı, Federasyonun Genel Merkezi’nde, Türkiye genelinde iller bazında uygulanması düşünülen ramazan pidesi ve ekmek fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen yıl Türkiye’de pidenin kilogram fiyatının azami 33,5 lira olduğunu hatırlatan Balcı, “Bu yıl pidenin azami kilogram fiyatı 60 lira olacak. Buna göre İstanbul, Ankara ve Antalya’da 250 gram ramazan pidesi 15 liradan satılacak. İzmir’de 300 gram pide 18 lira olacak. Bunun yanında esnafımız, 330 gram pideyi 20 lira veya 500 gram pideyi 30 lira olarak vatandaşın talebine göre üretebilir.

İBB HALK EKMEK PİDE FİYATINI DUYURDU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Ekmek’te satılan Ramazan pidesinin fiyatını açıkladı.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bu yıl da İstanbullulara uygun fiyata Ramazan pidesi sunuyoruz. Halk Ekmek 340 gramlık pideyi 10 TL’den büfelerimize ulaştıracak. Sofralarımıza bereket olsun” ifadelerine yer verdi.

GEÇTİĞİMİZ YILLARDA PİDE FİYATI NE KADARDI?

2022 yılında 330 gram sade pide 6 liraya satılırken, 2023 yılında bu fiyat 2023 yılında bu fiyat 10 lira olarak belirlenmişti.

2021 yılında ise Ankara’da 275 gram ramazan pidesi 3 liradan, İstanbul’da 365 gram ramazan pidesi 4 liradan satılıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x